Ad Spot

Brain Power: Schools list academic honor students

Central Davie

Academy

Grade 8

A/B Honor Roll: Jordan Etchison.

Grade 10

A/B Honor Roll: Owen Lemm.

Cooleemee Elementary

Grade 3

A Honor Roll: Brianna Abshire, Skyler Boardman, Kolten Coble, Emma Cox, Jael Granadero-Provisor, Delaney James, Anna Jones, Sofya Paniagua, Aubrey Reavis, Natalee Short, Sekaiah Taylor, Jerry Trent.

A/B Honor Roll: Madison Akers, Bryson Allen, Rylee Anderson, Lilliana Barnett, Jalyn Blaskievich, Piper Crotts, Hudson Fleming, Aaliyah Garcia, Lillian Hicks, Brody Lagle, Ava McMahon, Jackson Puckett, Carla Soria Reyes, Tanner Taylor, Austin Thompson, Kalista Walker.

Grade 4

A Honor Roll: Aidan Arnett, Xiadany DiazGuerrero, Gerson Gonzalez, Yunniel Hernandez-Rodriguez, Noelle Walker, Kayden Young.

A/B Honor Roll: Cameron Billenstein, Jayson Burke, Aaden Coone, Macie Froelich, Caleb Frye, Maurice McKee, Jadon Patterson, Payton Rogers, Colton Roseman, Jayden Stokes.

Grade 5

A Honor Roll: William Arnett, Noah Dulin, Harlee Hartman, Jeffrey Hartness, Haley Miller, Austin Samuels, Chloe Whitcombe.

A/B Honor Roll: Urijah Clemons, Amie Cranfill, Mariah Crotts, Taylor Cummings, Clara Fowler, Nathaniel Hicks, Aiden Houser, Katie Hutchens, Sylas Johnson, Olivia Jones, Bailey Kelley, Candy Martinez-Mondragon, Bella O’Neal, Kole Redmond, KayLeigh Reid, Hayden Rennix, Angelique Salas-Barreto, Tate Sechrest, Malloree Simmons, Lea Temples, Ellie Wilson.

Cornatzer Elementary

Grade 3

A Honor Roll: Ismael Barrera, Isabelle Clark, Aiden Cohrs, Isabel Fincannon, Kinsley Harbour, Nathalie Hernandez, Landon Lauck, Nora Nichols, Suzanne Robinson, Taylor White.

A/B Honor Roll: Ella Alexander, Zander Carter, Kierra Craig, Kaelynn Curran Navarrete, Johnathan Davis, Braylie Fiedler, Zane Goodwin, Porter James, Alexis Jones, Liliana Kent, Nevan Mabe, Makayla Martin, Landon Murphy, Deanna Myers, Samantha Overby, Evan Painter, Ailena Sanderlin, Matthew Shaver, Hazen Shrewsbury, Brayden Smith, Sierra Tardell, Peyton Wogatzke.

Grade 4

A Honor Roll: Anthony Acosta, Kyndall Bailey, Alexis Beeding, Mason Canter, Bentley Carter, Douglas Davis, Carson Espey, William Hendrix, Addison James, Jackson Jennings, Brenan Mabe, Daniela Morales, Samuel Paugh, Josiah Ramirez-Flores, Landon Reinsvold, Teygan Ritchie, Lindsey Short, Callie Sparks, Zoe Summers, Daniel Vargas-Marcelino, Sydney Ward, Josephine Warren, Noah Wogatzke, Mia Wyatt.

A/B Honor Roll: Heather Allen, Summer Atwell, James Blue, Zoey Cannon, Annabelle Day, Liliana Humphrey, Luke Hutchens, Meredith Jones, Jaslyn Lopez-Leon, Gorman Mosser, Emily Nelson, Sophia Paterson, Delilah Rosales-Cardenas, Kloie Shores, Mason Spaugh, Kyndall Upright.

Grade 5

A Honor Roll: Seager Brooks, Ayden Chilton, Madison Dunaway, Emily Hernandez, Carter Hoots, Paxton Lewis, Natalie Quance.

A/B Honor Roll: Mary Asbury, Lake Carver, Matthew Collins, Brandon Cullipher, Addison Gaddy, Kaleb Gauntt, Jolene Martinez, Daniel Melton, Zada Myers, Taylor Richardson, Madison Sandy, Bradley Shrewsbury, Emma Smith, Jackson Strader, Garrett Whitaker, Abigayle Williams Harrison

Davie County High

Grade 9

A Honor Roll: Caden Alderman, Ashtyn Andrews, Parker Bailey, Cooper Bliss, Kadence Bogard, Ian Boger, Sophia Brady, Elijah Branham, Grace Butler, Brady Chilton, Zoey Cleary, Joshua Clodfelter, Ali Cranfill, Nathan Crotts, Macy Davenport, Aiden Davis, Richard Dingler, Savannah Dixon, Bryce Ellis, Erin Fincher, Samantha Froelich, Micah Fryar, Evan Gale, Gabrielle Grenier, Makenna Groff, Dylan Hanes, Kathryn Harpe, Morgan Harrington, Jada Harris, Grayson Haynes, Carter Helton, Adam Hill, Hailey Johnson, Slade Keaton, Matthew Killian, Jordan Kistner, Caroline Lakey, Sarah Lawson, Tyler Matthews, Spencer Melton, Lacy Messick, Ty Miller, Ashley Newsom, Landon Novak, Lauren O’Connor, Sydney Phelps, Christian Pope, Kelly Reichard, Stuart Robinson, Christopher Robison, Braeden Rodgers, Leslie Rodriguez Pano, Jackson Shore, Macey Smith, Savannah Stegall, Kevin Stephens, Bonnie Taylor, Gabriella Thompson, Coleman Trivette, Natalie Valencia-Angel, Abigail Wilson.

A/B Honor Roll: William Allard, Alexander Anderson, Hannah Beale, Larissa Carboni, Sarah Castevens, Luke Clark, Sean Coates, Victoria Cregar, Robert Cuthrell, John Davis, Kaitlynne Dillon, Cooper Drum, William Dwiggins, Zane Dyson, Lauren Forbes, Jaleena Ford, Matthew Freeland, Kenadi Gentry, Charish Griffin, Taha Guver, Kendal Harnsberger, Sophia Heagle, Kiersten Howerton, Mikaylah Hutton, Marty Jacobs, Cindy Jaimes-Ramos, Laney Jaycocks, Ian Koontz, Brooklyn Lakey, Coleman Lawhon, Skylar Link, Jordan Luffman, Kadence Lynch, Jace Martin, Steven McBride, Gracey McFarland, Maxwell McKnight, Bruce Mendoza-Romo, Abigale Miller, Veronica Mills, Aaron Morris, Rebecca Newton, Jaqueline Ortega-Gonzalez, Melia Privett, Allison Reese, Zander Richardson, Erika Rodriguez-Hernandez, Alexis Rogers, Joseph Sainz, Francheska Salazar, Ashley Santos-Salas, John Sapp, Taylor Smith, Peyton Spaugh, Ella Spicer, Emma Teague, Hunter Testa, Kimberly Torres Ramirez, Matthew Tran, Emily Tutterow, JaMariee Vaughters, Madison Waddell, Sierra Walker, Sarah Waller, Logan Walterman, William Wands, Brian Wilson.

Grade 10

A Honor Roll: Parker Aderhold, Maggie Bahgat, Helena Berrier, Marlee Bishop, Lauren Booth, Reagan Brooks, Stephanie Bueno-Chiquito, Samantha Burcham, Tyler Butler, Alyssa Cashwell, Caden Coble, Katelyn Cohen, Avery Collins, Addam Coone, Sydney Dirks, Alex Dorsett, Katherine Freeland, Zoie Galloway, Emily Garner, Katelyn Giordano, Nolan Haskin, Emma Hayes, Justin Hayes, Savannah Ivey, Madelynn Keller, Nicole Korczyk, Alexandra Kulis, Emma Light, Anna Lowery, Raven Marchant, Hazel Marion, Reed Marion, Sarah Marklin, Amber McCullough, Sarah McDowell, Eva Miller, Leslie Newsom, Savannah Norman, Keelyn Oakes, Desmond Oliveri, Diya Patel, Ethan Price, James Rhile, Yadhira Rodriguez-Godinez, Angel Rodriguez-Mondragon, Madelyn Rogers, Joshua Sainz, Raelin Sheets, Emaline Sloane, Palmer Williams, Robert Williams, Marc Winfrey, Avery Yount.

A/B Honor Roll: Sophia Aguayo-Bermudez, Alexa Allison, Riley Almond, Emily Ayers, Easton Barneycastle, Carleigh Baughman, Alia Bishop, Wesley Brooks, Andrew Brown, Cayden Brown, Claire Brown, Danielle Brown, Zoe Carlton, Kathryn Cheek, Caleb Childress, Tyler Creel, Marissa Crotts, Bentley Dancy, Ellanore Davis, Hunter Davis, Caroline Dill, Hayden Dix, Bailey Drane, Makayla Duty, Kirsten Dwyer, Audrey Dyson, Sydney Ellis, Emma Frausto, Andrea Green, Emma Green, Leah Grimes, Autumn Harbour, Noah Harris, Haley Hawks, Carter Heaton, Holyn Hedrick, Daniel Hernandez-Rodriguez, Lawson Hire, Camden Hurst, John Jones, Connor Keaton, Maelynn Kenney, Dallie Lakey, William Lemus, Olivia Lewellyn, Pedro Lopez-Juarez, Elvis Luna-Casco, Kiah Mathis, Hailey McCue, Caleb McDaniel, Richard McDaniel, Mya McGowan, Jacob McKissick, Emily Medrano, Allison Medves, Matthew Monroe, Colby Moore, Anny Moreno-Jimenez, Caleb Morris, Jay Niland, Lizbet Osornio-Avilez, Cierra Peebles, Zeb Pilcher, Karlie Quinn, Emma Reavis, Kaylee Robertson, Alejandro Rosas, Nicholas Ruff, Bridgette Scott, Cheyenne Scott, Naomi Sheets, Mason Shermer, Chesney Shook, Tyler Shore, Ethan Silvey, Parker Simmons, Alexander Sisler, Brodie Smith, Zayne Smith, Faith Sorge, Savanna Stain, Case Swan, Holden Tanis, Hunter Teague, Heidi Tifft, Nolberto Vargas-Marcelino, Davin Whitaker, Maycee Wiles, Hayden Williams, Conner Wilson, Courtney Woody, Trenton Wright, Chloe Young, Kyzer Young.

Grade 11

A Honor Roll: Mackenzie Aguilar, Collin Bailey, Evan Barr, Michael Beck, Mary Cain, Dyllan Causey, Jackson Clark, Joshua Clark, Maclain Coords, Kyndall Correll, Elizabeth Cruz, Krystal Davis, Margo Deal, Whitney DeLoach, Bailey Dyson, Daisy Espinoza, Raegan Estep, Angel Fearrington, Owen Fender, Gabriela Guzman Ramos, Jesus Guzman-Perez, Seth Hill, Riley Hoge, Laurin Hoke, Joseph Holly, Chloe Horton, Isabella Humphries, Brooke Hutton, Maxwell Junker, Cody Karl, Davin Kauserud, Elijah Kennedy, Madeleine Kulis, Isabel Lane, Riley Little, Faith Maxwell, Sydney McAdams, Jaylen McDaniel, Mark Metcalf, Kaitlin Mischler, Kaisee Osborne, Jose Ramirez Arcos, Hope Scarlett Faircloth, Trevor Shue, Reece Sigmon, Shelby Smith, Thomas Smith, Bailey Snow, Laura Tatem, Samantha Taylor, Aria Tronsen, Blake Walser, Lacy White, Spencer Williams, Tammy Wood, Dallas Yount.

A/B Honor Roll: Madison Abrams, Ali Angell, Chloe Beal, Joselin Benavides Godoy, Adam Binkley, Andrew Blanco, Azariah Brailsford, Andrew Brown, Jake Bucklin, Trotter Byerly, Owen Byers, Christine Cao, Tate Carney, Joselynne Castorena Lopez, Noah Chaffin, Emma Coone, Kendall Cromer, Deanna Curll, Kameryn Davis, London Dirks, Heidi Dix, Dylan Doss, Ethan Doub, Jacob Durham, Caleb Earnhardt, Abigail Fletcher, Evelin Flores Sandoval, Kaitlyn Foil, Ethan Frye, Silas Fuller, Ashley Garcia-Abarca, Amarissa Gerrety, Austin Glass, Lucas Griffith, Naomi Hellard, Zaira Hernandez-Lemus, Benjamin Hoke, Maliyah Ijames, Jenna James, Jasper Johnston, Peyton Justice, Skylette Koon, Landon Leonard, Reynaldo Leyva Hernandez, Kimball Little, Aimee Loj, Za’Haree Maddox, Max Martinez, Caleb Mathis, Allisyn May, Charles McCormick, Annika McDaniel, Wesley Metcalf, Audrey Miller, McKenzie Mixon, Lacey Moore, Cassidy Nichols, Kaylyn Nuckols, Manuel Nunez, Ryan O’Connor, John Parker, Serenadi Parks, Isabelle Pitts, Allison Plott, Jacob Powers, Rachel Quance, Brian Reyes, Jazlyn Rivera, Ruth Rodriguez-Ramirez, Lillie Rollins, Kevin Rosales-Benitez, Kayleigh Sagendorf, Kendall Sagraves, Lizbette Sanchez-Nava, Colton Sessoms, Alexander Speckin, Justin Steele, Tyler Steele, Kristian Summers, Brendan Todorovic, Angelica Valencia Angel, Evelyn Wai, Ryan Walton, Lauren Warlick, Caleb West, Kasey Williford, Khamauri Wilson, Chloe Winters, Marielle Youker, Katy Zwanzig.

Grade 12

A Honor Roll: Bethany Adams, Sarah Allard, Kelli Allen, Logan Allen, Ava Bandy, David Bates, Isabelle Beasley, Savannah Beeker, Isabel Bishop, Caroline Bliss, Lucille Bomar, Aiden Booth, Robert Bostic, Caleb Bowling, Nathan Brooks, Kennedy Burton, Justin Collins, Jordan Comer, Reed Cunningham, Tatum Davis, Rachel Devereaux, Hollie Dix, Larsen Doares, Elizabeth Dorsett, Matthew Downey, Katie Dyson, Erin Engstrom, Sadie Essic, Dyllan Everhardt, Candice Foster, Ryan Fussell, Nathaniel Haskin, Emma Helton, Emma Hunt, Emma James, Presley Jones, Hannah Keller, Madelyn Kenney, Merritt Killian, Isabella Kite, Kaylee Krause, Jackson Lawrence, Blake Little, Moriah Little, Cole Myers, Laura Newsom, Rebecca Petersen, Sarah Petersen, Alexander Petros, Jack Reynolds, Trevor Richardson, Stuart Robertson, Mary Catherine Rolland, Turner Rosenbaum, Tyler Ruble, Cinthia Santos Pelaez, William Schultze, Hailee Stanley, Luke Stillson, Joshua Sutton, Briana Taylor, Erika Terry, Coleman Turner, Valerie Vides, Carly Wall, Luke Williams, Kennedy Wise, Ethan Woollard, Roman Yauri, Abigail York.

A/B Honor Roll: John Allen, Mia Allen, Dylan Angus, Thomas Arey, Elijah Atkins, Oleda Bailey, Joshua Baity, Sophia Barnett, Amelia Baysinger, Korrie Beauchamp, Joseph Bellomo, Matthew Breeden, Samuel Briggs, Ashley Butero, Edward Cunnings, Angel Davidson, Robert Engelmann, Madison Fendley, Tyler Hayes, Caleb Hill, Taylor Hilliard, Ruth Hites, James Horton, Abagail Howerton, Edgar Jaimes-Ramos, Desiree Johnson, Brett Kaufman, Mattison Killian, Robert Landry, Zy’mier Lewis, Lee Leyva Hernandez, Kristian Lyons, Lucano Marks, Randy Martinez-Grande, Anna McCullough, Sophie Miller, Brianna Mills, Luke Morton, Melanie Mosso, Jackson Nixon, Stephen Otto, Ethan Page, Madison Purvis, Karley Queen, Logan Ramsey, Emily Reynolds, Kinsley Sawyer, Monica Segovia-Hernandez, Madison Shaver, Annabelle Shaw, Madison Smith, Elizabeth Solorzano, Rhylie Stanberry, Charles Starnes, Richard Stewart, Summer Thurlow, Aidan Treier, Calista Turcios, Rhyne Watts, Andrew Wilson, Samantha Woody, Olivia Wooten, Karigan Zaferatos.

Davie County

Early College High

Grade 9

A Honor Roll: Mia Carrillo Chico, Alexzandria Fattaleh, Elizabeth Hollar, Ashley Holly, Kevin Romero-Ruano, Samantha Scoggins, Lucas Shoffner, Logan White, Sandy Zelaya Gomez.

A/B Honor Roll: Haley Benge, Addison Chaffin, Zachary Cranfill, Mariana Fuentes-Roberts, Alexandria Golden, Eymi Jimenez-Pastor, Daniel Keyser, Joshua Keyser, McKenna Ledford Roberts, Destiny Lyons, Kylie McClamrock, Iris Morales, Lisbed Nieto-Amaro, Ellen Ramos-Mosso, Lucas Ranker, Raquel Sanchez-Teran, Brianne Winfrey

Grade 10

A Honor Roll: Alicia Allen, Charlotte Anderson, Jordyn Cassada, Lee Catlett, Brandon McDevitt, Cyndle Nix, Luke Olinger, Briella Thomas, Corena Whittaker.

A/B Honor Roll: Katelyn Johnson, Andrew Law, Eric Mendoza-Razo.

Mocksville Elementary

Grade 3

A Honor Roll: Ava Greene, Connor Henry, Evie Keller, Riley Miller, Emma Snow, Olivia Thomson, Harper Whiteside.

A/B Honor Roll: Paloma Battle, Nyela Chambers, A’lonnah Frasier, Leah Lopez-Estrada, Emerson Lyons, James Martin, Chayce Restivo, Adilene Rodriguez-Godine, Karissma Stockton, Abram Taylor, Katherine Welborn.

Grade 4

A Honor Roll: Sullivan Christensen, Rowan Craver, Amelia Elledge, Iris Marion, Ruby Marion, Clara Parsley, Emma Phommavanh.

A/B Honor Roll: Addyson Adkins, Emanuel Cheek, Daniel Coody, Kady Joyce, Kaylee Lawson, Kaydence Mock, Carson Newman, Chloe Roberson.

Grade 5

A Honor Roll: Scarlett Brock, William Martin, Eliana Peralta.

A/B Honor Roll: Gavin Adams, Arleth Amaya Paz, Anthony Andrade, Amelia Battle, Annaleigh Deel, Honor Draughn, Avery Gosnell, David Hernandez-Moreno, Joshua McBride, Owen Parker, Lola Rodgers, Benjamin Sheek, Sophie Treier, Adysen Weymouth, Preston Young.

North Davie Middle

Grade 6

A Honor Roll: Bella Bailey, Brady Carter, Dylan Cassetta, Ethan Christie, Lilly Foster, Leah Gibson, Jaden Godbey, Ty Greene, Chad Hardin, Meredith Harpe, Alyssa Hinson, Caroline Mitchell, Clancy Morris, Ian Patton, Katelyn Price, Madeline Ratledge, Mack Ridenhour, Tyler Sain, Cole Spade, Porter Spann, Ella Stage, Tanner Steinour, Jonas Strickland, Camden Welch, Eli Weymouth, Alex York.

A/B Honor Roll: Mary Addis, Joshua Baker, Leah Bowers, Alexander Bowles, Emersyn Brown, Brittyn Carrier, William Carter, Matthew Crotts, Avery Cuthrell, Lillian Davis, Jeremy Dickerson, Blake French, Hayden Gavura, Bayden Gioeli, Landon Hayes, Lochan Holcomb, Giovanni Ibarra, Chesney Keaton, Scarlett Kelehar, Lidia Marsch, Avarie Martin, Makayla Nguyen, Landry Parsons, Ronald Perez-Villanueva, Kyler Quarles, Paisley Seats, Olivia Shue, Jayda Steele, Hunter Stephens, Parker Vaughan, Chloe Waddell, Spencer Wilson.

Grade 7

A Honor Roll: Jonah Almond, Jackson Barrett, Weston Beck, Emily Bueno-Chiquito, Adriana Bullard, Ariana Burrows, Louise Burt, Bracken Byington, Casey Cao, Isabella Gullion, Latham Hancock, Linsey Hancock, Noah Harper, Fuller Holt, Madison Lewis, Shaylee Lusk, Alexis Marion, Alyssa Marion, Sidney McGrew, Addison Mckay, Brily Moore, Sophie Moore, Nathan Nuckols, Ella O’Toole, Robert Parks, Lilly Pfaff, Erik Pope, Gavin Reese, Chloe Smith, Margaret Smith, Carter Spillman, Ava Tomlinson, Jake Vaughn, Abbigail Vest, Ada Wallace, Elijah Weese, Luke Wollner.

A/B Honor Roll: Kayden Allison, Mason Baune, Jade Beauchamp, Jaxon Cruse, Andrew Davis, Chloe Dzeskewicz, Haylie Faggart, Gracie Finley, Lillie Hartness, Olivia Hefner, Gage Jackson, Hayden Jambor, Seth Johnson, Nicklaus Kelly, Ethan Lakey, Brady Marshall, Hannah Meacham, Clara Phelps, Bentley Rivers, Aaliyah Shaw, Tyler Shore, Savannah Stanley, Jackson Sulecki, Deklyn Waszczeniuk, Joshua Whitaker, Cody White.

Grade 8

A Honor Roll: Ellie Addison, Ashlyn Atkins, Leland Bolin, Madison Bowles, Avery Carter, Caleb Coble, Sophia Dill, Gracie Gobble, Aubrey Godbey, Amera Guy, Emilee Hillard, Julia Hines, Emma Hobbs, Tucker Hobbs, Coy James, Cayden Kennedy, Raelyn Lankford, Jaydon Leonard, Kaylee Lynch, Amber Lynde, Amiyah Marion, Cadence Minns, Olivia Mixon, Caitlyn Nicholson, Delaney Parsons, Christopher Patton Jr, Cecelia Pitcher, Riley Potts, Bailey Schultze, Kendra Scott, Vidhi Sharma, Jaden Sink, Quinn Smeeton, Hanna Steinour, Barrett Taylor, Jasmin Tifft, Annabelle Trivette, John Weese, Hailey Whittaker, Brayden Willard, Rylie Yount.

A/B Honor Roll: Bailie Armsworthy, Jasmine Brickey, Ty Carter, Carleigh Croom, Armando Gamez, Jennifer Gonzalez, Connor Hood, Eden Ijames, Angelina Jackson, Olivia Jones, Kathryne Kilby, Landon King, Traci Latham, Katie Lewis, Adrienne Long, Kasie McClannon, Rocelynn McKay, Bryce McPherson, Cameron Owens, Carter Phillips, Hunter Potts, Carson Queen, Fernando Rosas, Jaretzy Saligan Hernandez, Hunter Smith, Baydon Stanley, Lea Swindle, Stellan White, Callie Wisecarver.

Pinebrook Elementary

Grade: 3

A Honor Roll     Isabella Beck, Allie Berg, Grayce Clark, Lucy Crenshaw, Callie Cress, Lillian Cunningham, Olivia Davis, Danielle Gatewood, Judah Holbrook, Jaxson Lynch, Aubrey Marsch, Charles Mitchell, Charles Oliver, Alexia Page, Jacob Poole, Jackson Preble, Ella Reynolds, Caroline Schneider, Jacob Self, Aydan Shay, Vera Shue, Olivia Stanley, Jayden Wall, Harper Welch, Myles Wilson, Mason Yang

A/B Honor Roll     Colby Addison, Alana Brooks, Caleb Davis, Christopher Gonzalez-Chiquito, Brylee Link, Landen Melton, Jasper Method, Dillon Montgomery, Sophia Myers, Tyler Myers, Catherine Nail, Timberly Pierce, Abbigael Rhymer, Carly Schaub, Zamarkus Smith, Kaylee Spade, Brynnly Stage, Madison Stanley, Jaxson Wall

Grade: 4

A Honor Roll     Leslie Allen, Mason Brookshire, Sophia Clemons, Mia Daugherty, Jude Richie Diaz, Alaina Eakins, Alexis Gardner, Glen Greene, Rachel Gretka, Ryan McPherson, Ryan Nuckolls, Madison Outlaw, Jaynie Patton, Wade Ridenhour, Miriam Spann, Noelle Walker

A/B Honor Roll     Nolan Allen, Lauren Barnette, Tannyr Carrier, Kyndal Carver, Eli Chamberlain, Lyla Gourley, Sawyer Hall, Nevaeh Harris, Kolbie Hernandez, Maria Hernandez-Salinas, Chloe Hinson, Briarly Holcomb, Kevin Ibarra, Jayden Jepsen, Peyton Jordan, Hudson Kelehar, Kendall King, Aaron Kio, Maria Maya-Hernandez, Cloey McCuiston, Chloe McCune, Kyleigh Minns, Ellie Moore, Hunter Myers, Kinley Pasquet, Hudson Pfaff, Cameron Quarles, Jodee Rosales, Alonso Rosas, Bradly Santinelli Moran, Addison Shropshire, James Smith, Myeasha Smith, Easton Stanley, Isabella Swartz, Chloe Tedder, Dakota Thornhill, Grayson Vest, Owen Yandell

Grade: 5

A Honor Roll     Amelia Brown, Jasmine-Raine Cristobal, Hailey Davis, Jackson Greer, Henry Hines, Bailey Howard, Jacob Johnson, Alexandra Leszczuk, Riley Mallory, Isaac O’Toole, Lexi Preble, Delaney Rhile, Reynolds Tomlinson, Trista Yang

A/B Honor Roll     Layla Beck, Darren Brooks, Avery Cassetta, Robert Cristman, Adren Davis, Stephanie-Dayle Dawson, Abygail Erb, Brandon Forrest, Camden Gioeli, Wyatt Harwood, Sawyer Jones, Ryan Linkous, Kolby Long, Elijah McEwen, Carson Nichols, Jacob Pennington, June Pipes, Olivia Poplawski, Noah Potts, Brody Willard, Zoey Wood

Shady Grove Elementary

Grade: 3

A Honor Roll     Autumn Barefoot, Katherine Cornatzer, Mia Durham, Talen Forsyth, Colton Gladd, Katherine Green, Dawson Griffin, Garrison Hewitt, Olivia Hughes, Harper Kittner, Chance McLean, Aiden Mock, Zoe Ortega, Victoria Patton, Elizabeth Phillips, Sophia Plemmons, Trevor Smith, James Warden, William Weaver, Eden Winters, Kaiden Woodward

A/B Honor Roll     Angelo Alcantar Cruz, Elena Aldana, Mason Barnes, Harper Brown, Elisabeth Burton, Vada Carter, Carsten Chapman, Elli Childers, Jordan Crowley, Tessa Crowley, Luke Hankins, Willis Hileman, Hunter Hough, Cam James, Carter James, Atlee Johnson, Connor Johnson, Ellis Key, Bridget Miller, Zoey Obenour, Sebastian Putra, Megan Shelton, Willow Teuscher, Oliver Valcourt, Deven Vats, Mason Walker, Piper Williams, Annabelle Wright, Gabriel Wyse

Grade: 4

A Honor Roll     Bowman Blakley, Benjamin Bost, Amerys Brown, Berkley Brown, Joseph Burchette, Henry Butler, Aaron Clodfelter, Daniela GeorgePerez, Cayleigh Love, Braeden Marshall, Bobby Minor, Ryan Richardson, Zachary Rolland, Kristen Starkey, Lily Tronsen, Charlotte Watson, Graham Weaver, Kara White, Caiden Williams

A/B Honor Roll     Blake Allen, Felicity Bautista, Chandler Beliveau, Tate Brewer, Jack Browning, Koen Burris, Kiptyn Clayton, Addison Cline, Brody Cox, Jaxon Gay, Miley Hagins, Heartleigh Massey, Zachary Matthews, Conner McNeil, Sophia Penny, Eliza Purser, Harper Randleman, Ian Rareshide, Leland Roldan, Karah Shore, Madalyn Smith, Grace Turner, Katie Ward, James White, Jillian Ziegler, Cody Zwanzig

Grade: 5

A Honor Roll     Mallory Andrews, Bentley Bailey, Westen Barefoot, Riley Barnes, Kaitlyn Chaffin, Calleigh Colbert, Gracyn Coleman, Luke Cranfill, George Crowley, Piper Davis, Luke Ford, Celena Garcia, Mary Gilliam, Avery Gladd, Kate Grohman, Luke Hannah, Anna Harrington, Daniel Hennessey, Viola Hewitt, Olivia Howard, Makenna McGowan, Cara Murphy, Jackson Nance, Delaney Osborne, Samora Pack, Christopher Samet, Octavian Settecasi, Carter Sink, Cannon Smith, Christopher Smith, Rachel Starkey, Cora Vogler, Callen Whitten, Luke Whitten, Logan Winters, Skylar Zuleger

A/B Honor Roll     Brady Anderson, Makayla Austin, Addison Bonds, Emory Butler, Kathryn Carter, Emersyn Deas, Emma Downey, Sarah Elbably, Matthew Green, Brady Hall, Hailey Lukas, Connor Mathis, Gabrielle McFarlin, Calahan Quinn, Liam Smith, Sage Sutton, Henry Teuscher, Isabelle Welborn

South Davie Middle

Grade: 6

A Honor Roll     Jayce Bentley, Isabelle Branham, Gabrian Byerly, Maya Carlson, Charles Carter, Cole Davidson, Ethan Diemer, Montana Edwards, Luke Foster, Reina Frye, Grace Goodman, Michael Imes, Katherine Lakey, Brianna Mena, Isaac Moreno, Colton O’Neal, Lena Parsley, Raney Phelps, Lyla Sapp, Aidan Szewczyk, Colten Vaughn, Renna Welborn, Jacob Winston, Matthew Young

A/B Honor Roll     Phoenix Beck, Addison Brown, Anthony Burke, Darrelynn Campbell-McGrath, Addie Cozart, Rihanna Craven, Cloey Crotts, Katie DelCarmen-Alarcon, Addyson Dillard, Brady Everhardt, Marissa Fabrizio, Emily Flores-Ventura, Grayson Forbes, Hamza Heikal, Devin Hernandez-Mosso, David Hicks, Jeremyah Hicks, Isabel Lewis, Diana Marcelino, James Mayfield, Londyn McDowell, Ahmad McGee, Bradd Mendoza, Gabriel Moore, Ethan O’Neal, Kathalene Pitts, Jasmine Poplin, Ellie Prillaman, Madison Shaw, Breeanna Smith, Zahmirah Summers, Salem Taylor, Kimberly Torres-Solano, Kendra Trent, Arlene Urrutia-Erazo, Cole Whitaker, Damion Wilson

Grade: 7

A Honor Roll     Jakob Alexander, Isaiah Beaty, Katie Beaver, Jaxon Britton, Roman Christensen, Malachi Cox, Makenzie Gentry, Haley Hartness, Gracelyn Hauser, Aidan Humphries, Austin Imes, Halle Joyce, Brayden Kistner, Vincent Kring, Bryson Lantz, Emilia Marks, Anissa Marlow, Alex Romero-Martinez, Lucas Smith, Eric Walker, Deborah Wells, Adisen Whitaker

A/B Honor Roll     Joyah Abrams-Hall, Morgan Adams, Macey Barneycastle, Emma Boardwine, Noelle Brown, William Buwalda, Yasmin Chambers, Alizzon Chavez Granadero, Kadden Cole, Aleah Connor, Jayden Cothren, Maddox Creason, Sahara Dalton, Mylese Dixon, Sean England, Parker Ferrell, Ava Gary, David Hudspeth, Emmarie Johnson, Mary Jordan, Baylee Keen, Morgan Kelemen, Lily Maynard, Craig Moore, Kim Neil, Naya Paniagua, Grace Ratledge, Laura Rivas Arias, Jaylene Rivera, Trey Shoffner, Dayvee Smith, Skylar Smith, Josiah Spillman, Evans Steele, Omar Visoso-Lorenzo

Grade: 8

A Honor Roll     Kayli Booie, Journey Bowman, Kaylee Brake, Jamie Cornatzer, Ciara Deuling, Kylie Edson, Sadie Link, Silas Marion, Kyndall Miller, Mia Myers, Megan O’Neal, Aubrey Speckin, Johnny Vides

A/B Honor Roll     Corbin Angus, Arlene Arauz, Helen Barrentine, Aric Boles, Charlie Bonilla, Lauren Bragg, Ayden Browning, Christopher De Vicente-Guerrero, Abigail Etter, Hailey Gamble, Jose Gonzalez, Noah Goodman, Nathan Harris, Grayson Jordan, Marizol Kittleson, Zoe Kring, Christian Melchor-Blanco, Rafael Nieto-Amaro, Ian Osborne, Isaac Pereira, Johsellin Rodriguez Salgado, Catherine Rosser, Leilany Saldivar-Rodriguez, Brady Sheek, Brittany Smith, Jayce Whitaker

William R Davie Elementary

Grade: 3

A Honor Roll     Carson Gordy, Cameron Hamner, Raegan Lesch, Katie Naylor, Zariya Oliver, Zoe Shore, Jaxson Yost

A/B Honor Roll     Ava Anderson, Brennley Cooper, Kyla Faircloth, Maria Gomez-Carbajal, Matthew Hall, Kaylei Harrison, Bentlee Hellard, Evan Hempstead, Branson Kevwitch, Rylee McCracken, Julia Powell, Jeffrey Sorto-Hernandez, River Wolfe, Rialey Yonker

Grade: 4

A Honor Roll     Lylah Applegate, Charlee Dyson, Harper Dyson, Gianna Gonzalez, Charlesten Haynes, Ella Wiles

A/B Honor Roll     Mallory Blackwelder, Joel Boland, Anika Dyson, Devin Lowe, Olivia Moody, Landon Norman, Faith Stiles

Grade: 5

A Honor Roll     Caroline Bauguess, Lilah Keaton, Isabelle Luffman, Dominic Overcash, Carrington Pitcher, Ellie Wallace

A/B Honor Roll     Audrina Bledsoe, MaKayla Boland, Chloe Christian, Addison Connell, Michaela DeBlasio, Colton Naylor, Emmanuel Perez-Villanueva, Taylor Shenberger, Nicholas Smyers, Sierra Sylvester, Jaxon Whisenhunt, Gage Williams

William Ellis Middle

Grade: 6

A Honor Roll     Bailey Bennington, Ava Brown, Addison Buchanan, Elijah Chaffin, Maxwell Cornatzer, Quinn Cornatzer, Raegan Davis, Ryann Davis, Wesley Davis, Dashel DesNoyers, Keara Dowd, Corbin Drum, Kendall Fulk, Avery Fussell, Dylan Garwood, Kyndall Glass, Xaiden Groff, Jonathan Hanes, Colt Hankins, Tate Helton, Zachary Hirata, Emily Hollar, Lakin Humphrey, Noah Hutchens, Justice Little, Avery Mallory, Eric Martinez-Grande, Emma McCray, Samara McDaniel, Lylah McGowan, Madalyn McVey, Allie Miller, Edris Oliver, Emma Robison, Alexa Roldan, Carden Stroud, Gwynyth Swan, Alexander Toburen, Harper Tutterow, Zoe Wallace

A/B Honor Roll     Samuel Angell, Braylon Arnold, J’siere Arnold, Maxwell Baldwin, Ava Blackburn, Addison Bost, Patrick Brady, Sav’ion Byers, Tyler Clampitt, Brylie Creel, Leah Cruz, Joshua Gage, Nathan Harding, Evan Helms, Hannah Hill, Aiden Horton, Gavin Horton, Landon Hughes, Davis Kiger, Madelyn Lukas, Jackson Meadwell, Dakota Melton, Kate Nicholson, Caitlyn Perry, Matthew Poindexter, Kayden Richardson, Morgan Richardson, Jenna Scoggins, Brent Sealey, Marion Shelton, Haley Short, Lillyanne Simmons, Hayden Smith, Palmer Thomason, Carson Walker, Melanie Watson, Cameron White, Corbin Williams, Meghan Woody

Grade: 7

A Honor Roll     Bailey Aderhold, Kaleigh Allen, Danica Bailey, Kori Bailey, Owen Blakley, Jackson Boger, Jadyn Davis, Erica Frogge, Casimiro Garcia, Elliott Gould, Angelea Harris, Zoe Hendrix, Stacy Hinz, Andrea Keller, Abigail Lankford, Victoria McFarlin, Riley McNeil, Lila Moore, Nathaniel Norman, Lanna Robinson, Andrew Rowe, Alice Rucker, Nickalai Self, Ava Williams, Logan Zuleger, Cyrus Zwanzig

A/B Honor Roll     MyAsia Arnold, Ava Beauchamp, Abigail Clairmont, Carly Crouch, Alexa Deadwyler, Ellie Deas, Ethan Dixon, Parker Faircloth, Gavin Gauntt, Sylas Green, Aiden Hall, Daniela Hernandez-Pacheco, Lukas King, Ransen Lilly, Madisyn Messick, Brooke Miller, Caswell Moore, Jacob Patton, John Pisciotta, Hayden Pruitt, AuBrie Pulaski, Ayden Sanders, Madison Shrewsbury, Gavin Smith, Kelsey Smith, Riley Spaugh, Kristina Stiles, Austin Sweet, Kaleb Thomas, Brady Vallance, Makayla VanMeter, Luke Wayne, Catherine White, Olivia Williams, Katherine Wilson

Grade: 8

A Honor Roll     Sophia Aguilar, Klever Araniva Benitez, Benjamin Barney, Izabella Barrera, Brayden Brooks, Grayson Busse, Nicholas Clairmont, Brooklynn Colbert, Thomas Essic, Adam Gregory, Abdullah Guver, Lauren Hampton, Berkley Hoge, Evan Hughes, Dakota Jones-Lee, Dylan Lane, Sean Lane, Cooper Love, Vincenzo Marsella, Katelyn Murphy, Dixie Myers, Elliot Newsome, Sarah Rajacich, Archer Richardson, Jasmine Rivers, Noah Shore, Ryder Strickland, Caroline Thompson, Logan Tronsen

A/B Honor Roll     Jackson Allen, Erika Arellano, Autumn Atkinson, Wade Beatty, Benjamin Bomar, Christian Boswell, Keegan Bretzke, Emily Britt, Adam Brown, Jillian Brown, Claire Burris, Sara Coffey, Braddock Coleman, Andrew Collins, Nathan Darnell, Parker Davis, Stephen Davis, Nicholas Dwiggins, Elliott Erlandsson, Maria Foley, Alexis Frogge, Jack Gould, Banyon Green, Jacob Hannah, Sontee Harriman, Maddison Hemmings, Cindy Hernandez-Moreno, Zachary Hill, John Holcomb, Lance Jones, Hayden Key, Andrew Krause, Abigail Lane, Gavin Lucus, Dylan Maginnis, Dustin McMinn, Brian Miller, Cora Nicholson, Ryan Olmedo-Griffin, Evelyn Peters, Jackson Powers, Dulaney Rathbone, Charlotte Reece, Hannah Reid, Kate Sakai, Idan Salgado, Ava Sanders, Shealeigh Sheets, Hunter Steele, Kason Stewart, Ryan Whitten, Skylar Whittington, Emma Willard